[ ورود به سیستم ]
کاربر گرامی ، به سایت کتابیران خوش آمدید. 0 0 جستجوی پیشرفته
آخرین به روزرسانی نرم افزاری: 19 شهریور ماه 1397 « تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌ باشند و فعاليتهاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»
 • مرکز پخش کتابهای دانشگاهی
 • مركز پخش كتابهاي علوم براي عموم
 • مركز پخش نشريه های علمی
 • مركز پخش CD/DVD آموزشی
 • ناشر كتابهاي دانشگاهي
 • ناشر كتابهاي علوم براي عموم
 • ناشر كتابهاي دانشگاهي
 • ناشر كتابهاي علوم براي عموم
    
 • چگونه مقاله علمي بنويسيم و آن را چاپ كنيم؟

  امروزه  با توجه به توسعه چشم گير توليد علم در كشور و هم چنين تمايل فزاينده به ادامه تحصيل در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري، آگاهي از نحوه نگارش مقاله علمي متناسب با شيوه هاي روز دنيا در نشريه هاي معتبر براي جامعه علمي و تحقيقاتي كشور بسيار ضروري مي باشد. چه بسا تعداد زيادي از دانشجويان تحصيلات تكميلي كه حتي با وجود تحقيقات بسيار جديد و عالي به دليل عدم آشنايي با نحوه نگارش مقاله علمي و فرايند چاپ آن ها توسط نشريه هاي معتبرنتوانستند اثر علمي خود را به چاپ برسانند. انشاء ا... اين كتاب بتواند در جهت رفع كمبودها و نيازهاي موجود گام برداشته و منبعي پربار براي دانشجويان تحصيلات تكميلي و محققان در جهت پيشرفت علم و دانش باشد.

  با توجه ...

 • گياهان صنعتي

  كتاب گياهان صنعتي بر اساس آخرين يافته هاي علمي و تجارب تحقيقاتي و آموزشي مؤلف كتابهاي اصول و مباني زراعت و توليد نباتات صنعتي جهت تدريس درس زراعت نباتات صنعتي و نيز استفاده كارشناسان، محققان و توليدكنندگان محصولات زراعي تاليف گرديده است.

 • شكل‌پذيري شخصيت در كودكي كودكي امروز، زندگي فردا

  فرداي زندگي در دست کودکان امروز است. آنها که در خردسالي « کودکي » نکرده اند، در بزرگسالي دچار کمبودهايي مي شوند که بسياري از ناتواني هايشان را نمايش مي دهند. اين کتاب براي بالندگان ياددادن زندگي به کودکان، يعني پدران، مادران، معلمان و مربيان پيش دبستاني و ابتدايي نوشته شده است. کدام دنيا بزرگتر است؟ دنياي خردسالي يا دنياي بزرگسالي؟ فاصله بين دنياي خردسالي و بزرگسالي چقدر است؟ شايد بزرگسالان کمتري را بتوان پيدا کرد که اعتراف کنند دنياي آنها از دنياي خردساليشان کوچکتر است. تنها بزرگسالي به اين اعتراف تن مي دهند که دوران خردسالي خودشان را به فراموشي سپرده باشند. برخي از بزرگسالان ديگر هم تن به اين اعتراف مي دهند. بزرگسالاني که دريافته اند دنياي ...

 • طراحي آموزشي براي اثربخشي تدريس

  تكنولوژي طراحي آموزشي زير مجموعه اي از تكنولوژي تربيتي است و آن شامل فرآيند نظام مند تحليل، طراحي، توسعه، كاربرد و ارزشيابي فرآيند ياددهي - يادگيري مي باشد. اين كتاب دانش ضروري براي تغييرات نگرشي و مهارتي معلمان به منظور استفاده از الگوهاي طراحي جهت اثربخشي تدريس را فراهم مي نمايد، آن همچنين به شيوه اصولي ، مباني طراحي آموزشي و نيز انواع الگوها را مورد بررسي قرار داده و در نهايت سه الگوي طراحي آموزشي يعني الگوهاي طراحي مبتني بر رفتار گرايي، شناخت گرايي و ساختن گرايي را به صورت كاربردي به كاربران معرفي مي نمايد.

 • انسان‌شناسي مسكن

  در تأثير عوامل مختلف بر شكل بنا فراوان سخن به ميان آمده و تاكيد بر اينكه عوامل فوق بر نيازها تكيه دارند نيز مورد توجه قرار گرفته است. اما آنچه آموس راپوپورت در كتاب انسان شناسي مسكن مطرح مي كند و در خور توجه مي باشد اين نقطه نظر است كه عوامل تأثيرگذار بر شكل، بر نيازها و نوع آن تكيه نمي كند، بلكه به نوع پاسخي كه يك فرهنگ به اين نيازها مي دهد، بستگي خواهد داشت. كتاب با تكيه بر منابع متنوع و غني و تجربه در خور توجه و شناخت عميق نويسنده آن كه به نقاط مختلف دنيا جهت مشاهده و بررسي دقيق نمونه ها و فرهنگ ها مسافرت كرده و به بررسي ميداني و مقايسه اي نمونه ها در بستر واقعي آن توجه ويژه نشان مي دهد، به واكاوي دقيق پديده سكني گزيدن مي پردازد و يك ...

 • تكنولوژي و علم بسپار ( پلاستيك ها، لاستيك ها، مخلوط ها و كامپوزيت ها ) جلد1

  اين مجموعه دو جلدي حاوي 23 فصل در زمينه پلاستيک ها، لاستيک ها، مخلوط ها و کامپوزيت هاست و اطلاعات دقيقي را در زمينه هاي فوق به خوانندگان ارائه مي دهد.

  جلد1 شامل مطالبي به شرح زير است:

  مفاهيم اصولي سامانه هاي بسپار سنگين، بسپارش تراکمي يا بسپارش رشد مرحله اي، بسپارش افزايش يا بسپارش رشد زنجيره اي، هم بسپارش و روشهاي بسپارش، بسپارش يوني و نظم فضايي، مشخصات بسپار و توصيف اختصاصي بسپار.

  جلد ...

 • سيستمهاي مديريت توليد (با نگرشي يكپارچه)

  توليد به عنوان سلاحي رقابتي در سال‌هاي اخير مورد توجه قرار گرفته است. در محيط رقابتي امروز، سازمان‌ها براي دستيابي به موفقيت بايد در عمليات توليد خود نسبت به رقبا به برتري‌هايي دست يابند. اتخاذ رويكرد توليد يكپارچه كامپيوتري (CIM) به‌عنوان يك راهبرد كليدي در دستيابي به برتري مزبور شناخته شده و مرز اصلي موفقيت CIM، طراحي و اجراي يك سيستم مديريت توليد (PMS) مؤثر است. اين كتاب سعي در معرفي سه سيستم عمده مديريت توليد، يعني برنامه‌ريزي منابع توليدي (MRPII)، توليد بموقع (JIT) و تكنولوژي توليد بهينه ...

 • اصول اجرايي در قالب‌بندي، آرماتوربندي و بتن‌ريزي

  اين كتاب مطابق با اصول مقررات ملي ساختمان (مبحث نهم) و آيين‌نامه بتن ايران (آبا) در اجراي صحيح سازه‌هاي بتن مسلح نگارش شده است تا پاسخگوي نياز مهندسان عمران و دانشجويان مقطع كارداني و كارشناسي باشد.

 • فيزيولوژي علف‌هاي هرز توليد مثل و اكوفيزيولوژي جلد 1

  عليرغم همه تلاش‌هايي كه بشر براي مقابله با علفهاي هرز از بدو فعاليتهاي كشاورزي تا به امروز نموده، هنوز نتوانسته از گسترش اين ميهمانان ناخوانده در زمينهاي زراعي، مراتع، پاركها و فضاهاي سبز و محيطهاي آبي جلوگيري نمايد. مقاومت علفهاي هرز بر علفكش‌ها نيز بر مشكلات مبارزه با آنها افزوده است. از اينرو شناخت جنبه‌هاي فيزيولوژيك رشد و نمو علفهاي هرز و آگاهي از شرايط اكوفيزيولوژيك براي استقرار و تكميل چرخه زندگي، ركود و جوانه زني، توليدمثل، تكثير و گسترش در محيط‌هاي كشاورزي و شيوه‌هايي كه اين گياهان براي فائق آمدن بر گياهان رقيب بكار مي‌بندند، براي مديريت  علمي با آنها امري ضروري است. اين كتاب حاصل مطالعات ...

 • جغرافياي پزشكي (1) چكيده اي از معتبرترين منابع علمي جغرافياي پزشكي جهان در سالهاي 2005 و2010

  جغرافياي پزشكي با تمركز بر عوامل تاثير گذار فرهنگي و اكولوژيك، اتيولوژي و پراكندگي بيماريها در مناطق مختلف جغرافيايي را با استفاده از تكنيكهاي سنجش فضايي مورد بررسي قرار مي دهد

مسیر کنونی: Skip Navigation Links
تصویر خبر تصویر خبر

تاریخ: 30/02/1391
مصاحبه با آقاي مهندس خسرو طيار مولف كتاب فرهنگ 3 جلدي طيار


1- لطفاً خودتان را معرفي نماييد:

بنده مهندس خسرو طيار هستم. در رشته مهندسي الكترونيك در آمريكا تحصيل نموده و 27 سال ساكن آن كشور بودم. سابقه خدمت طولاني در شركت هاي مختلف كامپيوترسازي را دارم و در نهايت پس از چند سال خدمت در شركت Dell به ايران مراجعت نمودم. بلافاصله پس از بازگشت به ايران، يك كارگاه تأليف فرهنگ لغت دائر نمودم و اكنون چندين سال است كه به طور تمام وقت مشغول نگارش ديشكنري مي باشم.

2- چطور شد كه كار نوشتن ديكشنري را آغاز كرديد؟ من علاقه ويژه اي به هنر ديكشنري نويسي دارم و در طول سالهاي اقامتم در آمريكا، فرهنگ لغت هاي معتبر متعددي را به زبان اصلي مطالعه و بررسي نمودم و بتدريج بر سبك كار آنها تسلط پيدا كردم و همين امر باعث شد که ايده تأليف يک ديکشنري انگليسي به فارسي به سبک ديکشنري هاي معتبر جهاني در من شکل گيرد.

3- از ويژگي هاي فرهنگ طيار بيشتر بگوييد : فرهنگ طيار ، به زبان آموز مي آموزد که :

* هر لغت انگليسي ، جزئي از يک خانواده لغتي مي باشد که شامل فعل و اسم و صفت و غيره مي باشد و روش صحيح ، اينست که معاني و کاربرد همه اعضاي آن خانواده لغتي ، بطور يکجا و با هم آموخته شوند .

* لغات انگليسي از ريشه زبان لاتين برگرفته شده اند و آشنا شدن با اين ريشه ها در يادگيري معاني لغات انگليسي کمک بسيار مي نمايد .

4- خلاصه اي از ويژگيهاي فرهنگ 3 جلدي طيار را ذكر نماييد؟

*حاوي صد هزار واژه ساده و مرکب در سه جلد

*حاوي هشتاد هزار جمله مثالي ترجمه شده

*حاوي ريشه لاتين لغات انگليسي

*حاوي تلفظ آمريکائي معاصر

*تدريس معاني واقعي لغات انگليسي از طريق ارائه جملات مثالي متعدد

*ارائه لغات بصورت گروه بندي شده در قالب گروه هاي لغتي هم خانواده

*ارائه هويت هاي دستوري لغات انگليسي به زبان فارسي

5- در مورد برنامه هاي آينده خود براي فرهنگ طيار توضيح دهيد ؟ در آينده ، حجم سه جلد کنوني را کاهش خواهيم داد و آنرا در دو جلد به بازار عرضه خواهيم نمود . علاوه بر آن ، يک ديکشنري يک جلدي حاوي افعال مرکب نيز آماده کرده ايم .

« با تشكر از جنابعالي كه وقت خود را در اختيار ما قرار داديد»


فرهنگ اصطلاحات بر ساخته از فعل (انگليسي-فارسي)
فردريك ت.وود
محمدعلي مختاري اردكاني
قیمت: 80,000 ریال
فرهنگ لغات و اصطلاحات رسانه هاي خبري (مطبوعات، راديو، تلويزيون و سايتهاي خبري)
دكتر مسعود رحيم پور

قیمت: 70,000 ریال
واژه نامه انگليسي - انگليسي - فارسي عبارات موزون و هم آهنگ
روح الله جعفري

قیمت: 70,000 ریال
فرهنگ اصطلاحات محاوره اي انگليسي - فارسي
فردريك ت.وود
محمدعلي مختاري اردكاني
قیمت: 49,000 ریال
فرهنگ طيار انگليسي- فارسي دوره 3 جلدي
خسرو طيار

قیمت: 680,000 ریال
2020 واژه ضروري تافل با ترجمه فارسي
محمدمعين جهانگير

قیمت: 87,000 ریال
فرهنگ دستور زبان انگليسي براساس اشتباهات رايج
دابليو جي بال، افتي وود
محمود چهارميري، احمد بلالي
قیمت: 30,000 ریال
فرهنگ موضوعي فارسي به انگليسي
دكتر اسماعيل زارع‌بهتاش

قیمت: 100,000 ریال
فرهنگ معين نسخه كامل فرهنگ لغات (دوره2جلدي)
دكتر محمد معين

قیمت: 180,000 ریال
فرهنگ اصطلاحات انگليسي (انگليسي - فارسي) ترتيب الفبايي-موضوعي
جهانبخش لنگرودي، حاصلي سنقري

قیمت: 26,000 ریال

 • انتشارات آییژ
 • دانشگاه شهید چمران اهواز
 • دانشگاه شهید باهنر کرمان
 • دانشگاه اصفهان
 • دانشگاه فردوسی مشهد
 • دانشگاه گیلان
 • دانشگاه بوعلی سینا همدان
 • دانشگاه مازندران
 • انتشارات نوپردازان
 • موسسه انتشارات علمی
 • دانشگاه شیراز
 • دانشگاه تبریز
 • دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی
 • دانشگاه یزد
 • دانشگاه زنجان
 • دانشگاه امام حسین (ع)

نماد اعتماد الکترونیکی

اوقات شرعی


وضعیت آب و هوا


دیکشنری آنلاین
آمار بازدید کنندگان:


ژنتيك و حل مسائل جلد2

دكتر عزت‌ الله فرشادفر


ايمني‌شناسي دامپزشكي

ايان تيزارد

دكتر احمد شيمي


سيستم‌هاي اطلاعات حسابداري با رويکرد مديريتي

واسن

دکتر محسن دستگير، محمداميد اخگر


تشريح كامل مسائل مكانيك محيط‌هاي پيوسته

دكتر عباس راستگو، الناز كرماني، حميدرضا خاكپور،‌ محمدنبي‌زاده


چه بودند و چه شدند؟

محمدباقر بهادري