[ ورود به سیستم ]
کاربر گرامی ، به سایت کتابیران خوش آمدید. 0 0 جستجوی پیشرفته
آخرین به روزرسانی نرم افزاری: 19 شهریور ماه 1397 « تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌ باشند و فعاليتهاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»
 • مرکز پخش کتابهای دانشگاهی
 • مركز پخش كتابهاي علوم براي عموم
 • مركز پخش نشريه های علمی
 • مركز پخش CD/DVD آموزشی
 • ناشر كتابهاي دانشگاهي
 • ناشر كتابهاي علوم براي عموم
 • ناشر كتابهاي دانشگاهي
 • ناشر كتابهاي علوم براي عموم
    
 • تكنيك‌هاي عكاسي ديجيتال در علوم‌زيستي

  عكاسي علمي يكي از نخستين‌ گام‌هاي مستندسازي در علوم زيستي است. امروزه با افزايش روزافزون محتواي علمي الكترونيك نياز به تصاوير ديجيتالي، بيش‌تر حس مي‌شود. اين نوع محتوا در اسنادي مانند كتاب‌هاي مرجع، پايان‌نامه‌ها، مقاله‌هاي علمي، نشريان فني،‌ وب‌سايت‌هاي آموزشي و گزارش طرح‌هاي پژوهشي تبلور مي‌يابد. شايد با اهميت‌ترين اين اسناد، مقاله‌هاي علمي - پژوهشي است كه افزايش كمي آنها در جامعه علمي كشور نياز به روش‌هاي دقيق مستندسازي را بيش‌تر مي‌كند. هر عكس علمي يك داده يا مجموعه‌اي از داده‌ها محسوب مي‌شود كه بايد از كليه‌ي ويژگي‌هاي ...

 • تدبير تقدير (آمادگي در بلاياي طبيعي)

  جهل و ناداني دشمن انسان است، وقتي چيزي را خوب نمي شناسيم ممكن است از آن وحشت كنيم. يكي از علل وحشت ما از بلاياي طبيعي عدم آشنايي اصولي با آنها و برداشت هاي غلط از علل و عوامل وقوع آنهاست. اگر از كودكي با مقوله بلا و علل،‌ عوامل و عواقب آن به درستي آشنا شويم،‌ نه تنها ترسي از آنها نخواهيم داشت بلكه با درك درست و آمادگي لازم رواني و فيزيكي مي توانيم از آسيب هاي احتمالي آنها در امان بمانيم. تقدير خداوند بر ابتلاي انسان ها به بلاياي مختلف قرار گرفته است،‌ولي بلا را نبايد با عذاب اشتباه نمود. خداوند تقدير مي كند و انسان تدبير، بلا از تقدير است و عذاب از تدبير، عدم آمادگي و برخورد درست ما ...

 • تراتسفورماتورهاي جريان حفاظتي

  خطاي ترانسفورماتورهاي جريان در اندازه‌گيري و تبديل جريان عبوري در شبكه، باعث عملكرد اشتباه تجهيزات كنترلي و حفاظتي خواهد شد و متعاقب آن بروز خسارات فني و اقتصادي به شبكه قدرت احتمال بيشتري مي‌يابد كه اين موضوع، نشان از اهميت اين ادوات در سيستم قدرت دارد. كتاب حاضر در شناخت به تشريح اصول و مباني عملكرد و در كاربرد به نحوه انتخاب و استفاده مطلوب از ترانسفورماتورهاي جريان پرداخته است كه اميد است مورد استفاده مهندسين شاغل در صنعت برق و دانشجويان مهندسي برق قرار گيرد.

 • خود مراقبتي زنان

  خود مراقبتي به معني حفظ سلامت فردي است و به كليه ي فعاليت هاي فردي، خانوادگي و اجتماعي، به منظور حفظ يا بهبود وضع  سلامت (جسمي يا رواني)، پيشگيري يا درمان بيماري اطلاق مي شود و با تغذيه ي صحيح، پرهيز از مصرف الكل و دخانيات و مراقبتهاي شخصي در زمان بيماري حاصل مي شود. امروزه نحوه ي مراقبت هاي بهداشتي تغيير  كرده است، مردم قبلا فكر مي كردند كه پزشك مسئول سلامتي آنهاست اما هم اكنون پزشكان و كارشناسان بهداشتي، ما را در امر (خود مراقبتي) ياري مي دهند كه تغيير مهمي در حوزه سلامت و سلامتي محسوب مي شود.

 • كتاب عمران كارشناسي ارشد چهارده دوره آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته مجموعه مهندسي عمران...

  ويژگي‌هاي اين مجموعه:

  - شرح كامل مطالب درسي

  - قابليت استفاده به‌عنوان مرجع درسي براي دانشجويان و اساتيد

  - منطبق بر سرفصل‌هاي مصوب وزارت علوم

  - تست‌هاي طبقه‌بندي شده همراه با پاسخ تشريحي

  - مناسب براي داوطلبان ورود به دوره‌هاي كارشناسي ارشد و دكترا

  - دربر گيرنده آزمون‌هاي دولتي در كليه گرايش‌ها

 • مراحل رشد و نمو غلات

  اعمال مديريت صحيح در مزرعه غلات براساس كاربرد به موقع نهاده‌هايي از قبيل كودها، آفت‌كش‌ها و تنظيم‌كننده‌هاي رشد صورت مي‌گيرد. هر يك از اين نهاده‌ها بايد در مرحله نموي خاص از زندگي گياه مورد استفاده قرار گيرد. هر يك از اين نهاده‌ها بايد در مرحله نموي خاص از زندگي گياه مورد استفاده قرار گيرد. بنابراين، شناخت دقيق هر كدام از مراحل زندگي غلات از اهميت به‌سزايي برخوردار خواهد بود. تعيين هر يك از مراحل نموي گياه به ويژه در اوايل زندگي گياه زراعي نيازمند مشاهده دقيق ناحيه نموي (Apex) است كه در كتاب حاضر به خوبي به آن پرداخته شده است. افزون بر اين، در اين كتاب سامانه‌هاي ...

 • شرح دشواري هاي مقامات حريري

  مقامات حريري اثر گرانسنگ ابومحمدقاسم بن علي حريري بصري (516-446ق) است. ابن خلكان گويد: مقامات وي مشتمل بر بسياري از كلام عرب از لغات، امثال، رموز و اسرار اين زبان است. مقامات عبارت است از داستان هايي كوتاه و مستقل كه تنها وجه ارتباط آن ها با يكديگر راوي واحدي است كه شخص معيني را در حالات مختلف وصف مي كند. مقامات حريري پنجاه مقامه دارد كه نگارش آن ها در سال 495 و در 504 به پايان رسيد. غالباً نام هر مقاله، مأخوذ از مكاني است كه داستان در آن اتفاق افتاده است. قهرمان مقامه هاي حريري، ابوزيد سروجي و راوي ماجراها حارث بن همام است. حريري، هر مقاله را از قول و روايت او با عبارت «حدثني الحارث بن همام» ...

 • مقدمه‌اي بر مدل‌يابي معادلات ساختاري به‌روش PLS و كاربرد آن در علوم رفتاري با معرفي نرم افزارهاي.

  مفهوم مدل‌يابي معادلات ساختاري در جامعه علمي و تحقيقاتي ايران، تداعي‌كننده نام ليزرل مي‌باشد. اين امر موجب بي‌توجهي پژوهشگران به رويكرد ديگر مدل‌يابي معادلات ساختاري يعني روش حداقل مجذورات جزئي يا PLS شده است. به‌نظر مي‌رسد رويكرد PLS رويكردي مناسب براي جامعه پژوهشي ايران باشد. اين رويكرد برخلاف روش ليزرل با حجم نمونه كم، ابزارهاي كمتر جا افتاده و نامعلوم بودن توزيع داده‌ها به خوبي جواب مي‌دهد، زيرا در جامعه ما به دست‌آوردن نمونه بالا بسيار مشكل است. ابزارها با توجه به اينكه اكثرا با جامعه ايراني نرم نشده‌اند، داراي روايي و پايايي ...

 • به‌نژادي گياهي در شرايط آزمايشگاهي

  هدف از تهيه اين كتاب كه به صورت ترجمه و تاليف مي ‌باشد تهيه يك منبع علمي و عملي جهت توليد گياهان از طريق فنون درون شيشه ‌اي مي ‌باشد. اين كتاب براي پژوهشگران به نژادي، دانشجويان، توليد كنندگان گل، سبزيجات، نهال درختان و براي افراد علاقه ‌مند به كشت بافت مفيد خواهد بود.

 • مهندسي فاضلاب تصفيه و استفاده مجدد دوره 5جلدي

  اين کتاب به واقع جامع ترين کتاب منتشر شده در مورد مهندسي فاضلاب در طول يکصد سال اخير است و کتاب فوق؛ ترجمه و بطور يکجا در سال 1389 منتشر گرديده است.

  جلد1 شامل مطالبي در زمينه مرور کلي، اصطلاحات، مشخصات فاضلاب، تصفيه فاضلاب، بازيافت فاضلاب و استفاده مجدد، زيست جامدها و مديريت پسماند، اجزاي اصلي موجود در فاضلاب، تجزيه و تحليل داده ها، شدت جريان فاضلاب، مقدمه اي بر آناليز و انتخاب فرايندها، بر مدل سازي سينتيک هاي فرايندهاي تصفيه است.

  جلد2 ...

مسیر کنونی: Skip Navigation Links
تصویر خبر تصویر خبر

تاریخ: 20/03/1391
مصاحبه با خانم آرتميس هوشيار مولف کتاب « فرهنگ واژگان پوشاک »


لطفاً خودتان را معرفي نماييد: با سلام. اينجانب آرتميس هوشيار فرزند سرهنگ عبدالرحيم هوشيار هستم که در سال 1352 در تهران و در خانواده اي فرهيخته و اهل ادب به دنيا آمدم.

خواهشمند است سوابق تدريس خود را بيان نماييد؟ من در امور فوق برنامه دانشگاه تهران در رشته طراحي پارچه و لباس - در آموزشکده دختران شيراز با سمت هنر آموز در رشته هاي طراحي دوخت و نقاشي - در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شيراز در رشته نقاشي - در مرکز تربيت معلم شيراز در رشته نقاشي - در موسسه آموزش عالي غيرانتفاعي هنر(سوره) شيراز در رشته هاي طراحي دوخت و طراحي پوشاک - در موسسه آموزش عالي غيرانتفاعي اپادانا شيراز در رشته هاي طراحي دوخت و طراحي پوشاک- در سازمان آموزش فني و حرفه اي کشور در رشته طراحي لباس تدريس کرده ام و همچنين مدرس دوره هاي مختلف ضمن خدمت و خودآموزي نيز بوده ام.

لطفاً سوابق تحصيلي خود را بيان کنيد؟ فارغ التحصيل سال 1378 در جهاد دانشگاهي دانشگاه تهران در مقطع کارشناسي در رشته ادبيات نمايشي، فارغ التحصيل رتبه اول سال 1380 در دانشکده تربيت دبير شريعتي در مقطع کارشناسي در رشته طراحي پارچه و لباس و همچنين در مقطع کارشناسي ارشد در رشته انيميشن در دانشگاه تربيت مدرس تهران در سال 1383 رتبه اول را کسب نموده و در همان سال در رشته پژوهش هنر رتبه هفتم را کسب نمودم.

کمي از سوابق کاري و علمي خود بگوييد؟ عضو کميسيون فني و حرفه اي آزمون مربي گري طراحي لباس سازمان آموزش فني و حرفه اي کشور - همکاري با سازمان پژوهش و برنامه ريزي کتب درسي - همکاري با صدا و سيماي تهران و استان فارس براي طراحي لباس مجريان تلويزيون - طراحي لباس تئاتر - طراحي و اجرا و دوخت لباس فرم مهمانداران هواپيمايي آسمان شيراز ، لباس فرم کارمندان شهرداري شيراز و روپوش دندانپزشکان دانشکده دندانپزشکي شيراز - همکاري در برگزاري جشنواره لباس سال 1378 دانشکده شريعتي - داور مسابقات هنري - داور امور بانوان براي ارزيابي لباس فرم مدارس - طراح لباس مجله پوشش و برپايي نمايشگاه هاي متعدد فردي و گروهي در رشته هاي هنرهاي تجسمي و طراحي لباس.

هدف شما از تأليف کتاب « فرهنگ واژگان پوشاک» چه بود؟ اين کتاب را که حاوي مجموعه اي از واژه هاي مرتبط با پوشاک و لباس است ، با بهره گيري از چندين منبع معتبر فني و تخصصي و به منظور کمک به علاقه مندان و صاحبان فن دوخت و طراحي لباس تدوين و جمع آوري کردم. افرادي که به صورت حرفه اي و علمي به کار طراحي و دوخت لباس مي پردازند، مي توانند براي دسترسي به معاني واژه هاي مصطلح در حرفه شان به اين کتاب مراجعه کرده و نکات سودمندي را بنابر نيازمنديهاي عملي خود در آن بيابند.

ويژگيهاي ديگر اين کتاب چيست؟ در اين کتاب به سبک دايره المعارف در پايان جمله ها به سند اشاره کرده ام و برخي نقل قول هاي اضافي و يا ديگر توضيحات را در پانويس آورده ام و در انتهاي کتاب نيز به ذکر منبع و مأخذ پرداختم. در تدوين اين کتاب از لغت نامه هاي فارسي، عربي و انگليسي بهره بردم و واژه هاي به کاربرده شده در اين فرهنگ اعم از انگليسي يا فرانسوي و روسي و غيره است. چرا که به طور مثال لغتي مانند « مانتو » که اصل و ريشه آن فرانسوي است به طور گريزناپذيري به زبان ما وارد شده است و کاملاً مصطلح است، ليکن حذف آن ميسر نبود. از اين رو واژه هايي را که اصل و ريشه فارسي ندارند اما وارد زبان ما شده اند و متاسفانه جايگزين مناسبي ندارند، در اين واژه نامه با ذکر ريشه، اصل و همين طور معناي آن آورده ام.

نوشتن « فرهنگ واژگان پوشاک» چقدر طول کشيد؟ واژه نامه حاضر مبتني بر مطالعات و پژوهشهاي فراوان در اين زمينه بوده و حاصل دو سال کار بي وقفه و تحقيق و تفحص است.

آيا کتابي در دست تأليف داريد؟ بله، در مهر سال 1390، کتاب « راهنماي معلم ( رنگ شناسي تخصصي لباس ) » دوره هنرستان را به رشته تحرير درآوردم.

« با تشکر از شما که وقت خود را در اختيار ما قرار داديد. » • انتشارات آییژ
 • دانشگاه شهید چمران اهواز
 • دانشگاه شهید باهنر کرمان
 • دانشگاه اصفهان
 • دانشگاه فردوسی مشهد
 • دانشگاه گیلان
 • دانشگاه بوعلی سینا همدان
 • دانشگاه مازندران
 • انتشارات نوپردازان
 • موسسه انتشارات علمی
 • دانشگاه شیراز
 • دانشگاه تبریز
 • دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی
 • دانشگاه یزد
 • دانشگاه زنجان
 • دانشگاه امام حسین (ع)

نماد اعتماد الکترونیکی

اوقات شرعی


وضعیت آب و هوا


دیکشنری آنلاین
آمار بازدید کنندگان:


نمونه سوالات امتحاني با حل تشريحي فيزيك

دكتر رضا افضل زاده، محمد افضل زاده


مرجع كامل مدل سازي و آناليز با نرم افزار ABAQUS

مهندس محمدامين حصاري،مهندس هاتف سرداري، دكتر محمدعلي لطف الهي يقين


تاريخ ادبيات معاصر عرب

دكتر جلال‌الخياط و همكاران

دكتر محمود فضيلت


آزمون كارشناسي ارشد رياضيات مهندسي

مهندس رضا كرمي‌شاهنده، دكتر فرامرز طلعتي


انگور كاشت - داشت - برداشت - فرآوري

تراب اميرقاسمي