[ ورود به سیستم ]
کاربر گرامی ، به سایت کتابیران خوش آمدید. 0 0 جستجوی پیشرفته
آخرین به روزرسانی نرم افزاری: 21 اردیبهشت ماه 1398 « تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌ باشند و فعاليتهاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»
 • مرکز پخش کتابهای دانشگاهی
 • مركز پخش كتابهاي علوم براي عموم
 • مركز پخش نشريه های علمی
 • مركز پخش CD/DVD آموزشی
 • ناشر كتابهاي دانشگاهي
 • ناشر كتابهاي علوم براي عموم
 • ناشر كتابهاي دانشگاهي
 • ناشر كتابهاي علوم براي عموم
    
 • مسائل اساسي نظريه گروه ها

  بهترين راه فراگيري رياضيات حل مسأله است كه يكي از مؤثرترين وسيله ها براي كشف و پرورش استعدادهاست. نياز جامعه علمي رياضي كشور و دانشجويان كارشناسي و كارشناسي ارشد به منابع حاوي مسائل اساسي جبر باعث تدوين اين اثر گرديد. اين كتاب شامل مسائل اساسي در نظريه گروهها، تعاريف و قضيه هاي مهم براي حل مسائل است. فصل اول كتاب شامل مسائل عمومي مربوط به مفاهيم گروه، زيرگروه و همريختي هاست. در فصل دوم به مفهوم بسيار مهم زير گروه نرمال و گروه خارج قسمتي مي پردازد. فصل سوم كتاب نيز به مطالب پيشرفته تر نظريه گروه از قبيل گروه هاي حل پذير، پوچ توان، زيرگروه فراتيني اختصاص دارد.

 • مباني ژئومورفولوژي 2 كليماتيك ژئومورفولوژي ژئومورفولوژي اقليمي و ديناميك‌هاي بيروني...

  كليماتيك ژئومورفولوژي (مباني ژئومورفولوژي اقليمي) مانند ژئومورفولوژي ساختماني يكي از زيرمجموعه‌هاي مهم ژئومورفولوژي است كه چگونگي فرسايش و تحولات اسكلت اصلي ناهمواري‌هاي ساختماني را انجام و مورد بحث قرار مي‌دهد. از طرفي فرايندها و لندفرم‌هاي اقليم فرساي جديد را در مقياس‌هاي متوسط ايجاد و معرفي مي‌نمايد. به گونه‌اي كه براثر هوازدگي (تاثير هواي ساكن جو) برخي سنگ‌ها و سازندهاي زمين شناسي ناهمواري‌ها، تخريب و دگرساني موضعي (محلي) پيدا مي‌كنند و بر اثر فرسايش (جابجايي، فرسودگي و سائيدگي سنگ‌ها و سازندها) نيز تحولات و مورفوژنز (شكل زايي) جديدي را در ناهمواري‌هاي ساختماني و ...

 • معادلات ديفرانسيل (همراه با آزمايشگاه كامپيوتر متمتيكا و ميپل)

  اين كتاب براي استفاده ي مهندسي و علوم پايه در درس معادلات ديفرانسيل عادي نوشته شده است. روش حل انواع معادلات ديفرانسيل مرتبه ي اول، معادلات ديفرانسيل خطي مرتبه هاي بالاتر، روش سري هاي تواني و روش تبديل لاپلاس در حل معادلات ديفرانسيل، هم چنين تابع نمائي ماتريسي و كاربرد آن در حل دستگاه معادله ديفرانسيل به طور كامل بررسي شده اند.

  از ويژگي هاي مهم كتاب ارائه ي مثال ها و تمرين هاي فراوان، و هم چنين تشريح حل انواع معادلات ديفرانسيل با استفاده از نرم افزارهاي متمتيكا و ميپل به صورت خودآموز است.

 • كاربرد كامپيوتر در شيمي

   کتاب " کاربرد کامپيوتر در شيمي"  با هدف ارائه يک منبع جامع براي رفع نياز دانشجويان رشته شيمي تدوين شده است.در اين کتاب سعي شده است به نياز دانشجويان براي نحوه ارائه نتايج داده هاي شميايي و همچنين  نحوه آناليز آن داده ها پاسخ داده شود.رسم ساختار مولکولها، نحوه استخراج اطلاعات براي مولکولهاي رسم شده و محاسبه  پايداري مولکولها  به اختصار بحث شده است. کتاب  درسه بخش عمده تنظيم شده است. در بخش اول که شامل پنج فصل هست به آشنايي و کاربردهاي مختلف اکسل در شيمي شامل برازش، آناليز عددي و آناليز آماري داده ها و آشنايي با نحوه نوشتن ماکرو پرداخته شده است. بخش دوم اختصاص به متلب دارد که شامل پنج فصل ...

 • انسان‌شناسي مسكن

  در تأثير عوامل مختلف بر شكل بنا فراوان سخن به ميان آمده و تاكيد بر اينكه عوامل فوق بر نيازها تكيه دارند نيز مورد توجه قرار گرفته است. اما آنچه آموس راپوپورت در كتاب انسان شناسي مسكن مطرح مي كند و در خور توجه مي باشد اين نقطه نظر است كه عوامل تأثيرگذار بر شكل، بر نيازها و نوع آن تكيه نمي كند، بلكه به نوع پاسخي كه يك فرهنگ به اين نيازها مي دهد، بستگي خواهد داشت. كتاب با تكيه بر منابع متنوع و غني و تجربه در خور توجه و شناخت عميق نويسنده آن كه به نقاط مختلف دنيا جهت مشاهده و بررسي دقيق نمونه ها و فرهنگ ها مسافرت كرده و به بررسي ميداني و مقايسه اي نمونه ها در بستر واقعي آن توجه ويژه نشان مي دهد، به واكاوي دقيق پديده سكني گزيدن مي پردازد و يك ...

 • اصول و كاربرد بازدارنده هاي خوردگي جلد1

  کتاب حاضر اصول و کاربرد بازدارنده هاي خوردگي را در سه جلد مورد تجزيه و تحليل قرار مي دهد، لذا علاوه بر مطالب نظري، کتابي عملياتي است و مي توان با تمسک به بهره گيري از مطالب آن در مورد بازدارنده ها، خوردگي را کنترل نمود.

  جلد 1: شامل مطالب به شرح زير است:

  جنبه هاي عمومي شامل معرفي انواع خوردگي ها، جنبه هاي تاريخي بازدارنده هاي خوردگي، مروري بر بازدارنده هاي خوردگي، اصول الکتروشيميايي، جنبه هاي شيميايي بازدارنده هاي خوردگي ، ضميمه 1 ( معرفي بازدارنده ...

 • مباني فيزيك فيزيك پايه 3 امواج، گرما، ترموديناميك، نورشناسي هندسي و فيزيكي

  « - تا آن جا که مي شود، ساده - اما نه ساده تر ا ز آن» - ...

  شايد همين ويژگي ساده سازي پيش نيازهاي آموزشي درک مفاهيم، بي آن که سطح کلي متن درسي پايين بيايد، از يک سو و تلفيق منحصر به فرد مطالب آموزشي با کاربردهاي هيجان برانگيز دنياي واقعي و زندگي روزمره از سوي ديگر باشد که رمز موفقيت و ماندگاري اين کتاب درسي نام آشنا در طول چهل سال گذشته بوده است. اين مجلد از مباني فيزيک هاليدي - رزنيک - واکر شامل مباحث امواج، گرما، ترموديناميک، نورشناسي هندسي و فيزيکي، با عنوان درس « - فيزيک پايه3» - ، منطبق بر برنامه مصوب شوراي عالي برنامه ريزي وزارت علوم، تحقيقات، و فناوري براي تدريس ...

 • كاربرد ابزارهاي اينترنتي در آموزش و پژوهش

  كتاب « كاربرد ابزارهاي اينترنتي در آموزش و پژوهش » منبع مفيدي براي معلمان و پژوهشگران است. در اين كتاب انواع ابزارهاي اينترنتي، نحوه و چگونگي كاربرد آنها در كلاس درس به معلمان مدارس و استادان دانشگاه ها نشان د اده شده است. بعلاوه در اين كتاب سعي شده تا كاربرد ابزارها و سرويس هاي گوناگون اينترنت در تسهيل فعاليت هاي پژوهشي به پژوهشگران حرفه اي، دانشجويان تحصيلات تكميلي و استادان دانشگاه ها نشان داده شود. از اين رو استفاده از اين كتاب مي‌تواند براي معلمان مدارس، دانشجويان دوره هاي تحصيلات تكميلي، پژوهشگران حرفه اي و استادان رشته هاي مختلف مفيد باشد.

 • مباني مكانيك شاره‌ها نيوتني و نانيوتني

  شرح روي جلد: فصل مشترك دو شاره، زماني كه شاره‌ي بالايي چگال‌تر باشد، ناپايدار شده و فرو مي‌باشد. اين پديده به ناپايداري‌ ريلي - تيلور مشهور است. جزئيات اين مساله به همراه فيزيك ديگر ناپايداري‌هاي هيدروديناميكي در فصل هشتم كتاب بررسي شده است.

 • كاربرد تلويزيون در آموزش

  درحالي كه علاقه روزافزون به موضوعات برنامه هاي تلويزيوني به وجود آمده است، هموارگي تماشاي تلويزيون توسط بچه ها، توجه اكثريت والدين و معلمان را به خود جلب كرده است. از همين روي، انتخاب برنامه هاي قابل مشاهده تلويزيوني براي كودكان زير نظارت و كنترل پدران و مادران قرار گرفته است. معلمان كلاس درس نيز گزارش مي دهند كه اگر بتوانيم علاقه شديد بچه ها را به تلويزيون ، با موضوع هاي درسي همراه سازيم و توجه آنها را به مطالب اصولي و حيطه هاي مهارتهاي يادگيري آنها جلب كنيم، مي توانيم مطالب درسي مان را بر پايه و همگام با برنامه هاي تلويزيون پيش ببريم. نمايشهاي تلويزيوني مي توانند مجموعه اي از فعاليت هاي عملي ياد دادن براي يادگرفتن را به معلمان و ديگر ...

مسیر کنونی: Skip Navigation Links
تصویر خبر تصویر خبر

تاریخ: 20/03/1391
مصاحبه با خانم آرتميس هوشيار مولف کتاب « فرهنگ واژگان پوشاک »


لطفاً خودتان را معرفي نماييد: با سلام. اينجانب آرتميس هوشيار فرزند سرهنگ عبدالرحيم هوشيار هستم که در سال 1352 در تهران و در خانواده اي فرهيخته و اهل ادب به دنيا آمدم.

خواهشمند است سوابق تدريس خود را بيان نماييد؟ من در امور فوق برنامه دانشگاه تهران در رشته طراحي پارچه و لباس - در آموزشکده دختران شيراز با سمت هنر آموز در رشته هاي طراحي دوخت و نقاشي - در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شيراز در رشته نقاشي - در مرکز تربيت معلم شيراز در رشته نقاشي - در موسسه آموزش عالي غيرانتفاعي هنر(سوره) شيراز در رشته هاي طراحي دوخت و طراحي پوشاک - در موسسه آموزش عالي غيرانتفاعي اپادانا شيراز در رشته هاي طراحي دوخت و طراحي پوشاک- در سازمان آموزش فني و حرفه اي کشور در رشته طراحي لباس تدريس کرده ام و همچنين مدرس دوره هاي مختلف ضمن خدمت و خودآموزي نيز بوده ام.

لطفاً سوابق تحصيلي خود را بيان کنيد؟ فارغ التحصيل سال 1378 در جهاد دانشگاهي دانشگاه تهران در مقطع کارشناسي در رشته ادبيات نمايشي، فارغ التحصيل رتبه اول سال 1380 در دانشکده تربيت دبير شريعتي در مقطع کارشناسي در رشته طراحي پارچه و لباس و همچنين در مقطع کارشناسي ارشد در رشته انيميشن در دانشگاه تربيت مدرس تهران در سال 1383 رتبه اول را کسب نموده و در همان سال در رشته پژوهش هنر رتبه هفتم را کسب نمودم.

کمي از سوابق کاري و علمي خود بگوييد؟ عضو کميسيون فني و حرفه اي آزمون مربي گري طراحي لباس سازمان آموزش فني و حرفه اي کشور - همکاري با سازمان پژوهش و برنامه ريزي کتب درسي - همکاري با صدا و سيماي تهران و استان فارس براي طراحي لباس مجريان تلويزيون - طراحي لباس تئاتر - طراحي و اجرا و دوخت لباس فرم مهمانداران هواپيمايي آسمان شيراز ، لباس فرم کارمندان شهرداري شيراز و روپوش دندانپزشکان دانشکده دندانپزشکي شيراز - همکاري در برگزاري جشنواره لباس سال 1378 دانشکده شريعتي - داور مسابقات هنري - داور امور بانوان براي ارزيابي لباس فرم مدارس - طراح لباس مجله پوشش و برپايي نمايشگاه هاي متعدد فردي و گروهي در رشته هاي هنرهاي تجسمي و طراحي لباس.

هدف شما از تأليف کتاب « فرهنگ واژگان پوشاک» چه بود؟ اين کتاب را که حاوي مجموعه اي از واژه هاي مرتبط با پوشاک و لباس است ، با بهره گيري از چندين منبع معتبر فني و تخصصي و به منظور کمک به علاقه مندان و صاحبان فن دوخت و طراحي لباس تدوين و جمع آوري کردم. افرادي که به صورت حرفه اي و علمي به کار طراحي و دوخت لباس مي پردازند، مي توانند براي دسترسي به معاني واژه هاي مصطلح در حرفه شان به اين کتاب مراجعه کرده و نکات سودمندي را بنابر نيازمنديهاي عملي خود در آن بيابند.

ويژگيهاي ديگر اين کتاب چيست؟ در اين کتاب به سبک دايره المعارف در پايان جمله ها به سند اشاره کرده ام و برخي نقل قول هاي اضافي و يا ديگر توضيحات را در پانويس آورده ام و در انتهاي کتاب نيز به ذکر منبع و مأخذ پرداختم. در تدوين اين کتاب از لغت نامه هاي فارسي، عربي و انگليسي بهره بردم و واژه هاي به کاربرده شده در اين فرهنگ اعم از انگليسي يا فرانسوي و روسي و غيره است. چرا که به طور مثال لغتي مانند « مانتو » که اصل و ريشه آن فرانسوي است به طور گريزناپذيري به زبان ما وارد شده است و کاملاً مصطلح است، ليکن حذف آن ميسر نبود. از اين رو واژه هايي را که اصل و ريشه فارسي ندارند اما وارد زبان ما شده اند و متاسفانه جايگزين مناسبي ندارند، در اين واژه نامه با ذکر ريشه، اصل و همين طور معناي آن آورده ام.

نوشتن « فرهنگ واژگان پوشاک» چقدر طول کشيد؟ واژه نامه حاضر مبتني بر مطالعات و پژوهشهاي فراوان در اين زمينه بوده و حاصل دو سال کار بي وقفه و تحقيق و تفحص است.

آيا کتابي در دست تأليف داريد؟ بله، در مهر سال 1390، کتاب « راهنماي معلم ( رنگ شناسي تخصصي لباس ) » دوره هنرستان را به رشته تحرير درآوردم.

« با تشکر از شما که وقت خود را در اختيار ما قرار داديد. » • انتشارات آییژ
 • دانشگاه شهید چمران اهواز
 • دانشگاه شهید باهنر کرمان
 • دانشگاه اصفهان
 • دانشگاه فردوسی مشهد
 • دانشگاه گیلان
 • دانشگاه بوعلی سینا همدان
 • دانشگاه مازندران
 • انتشارات نوپردازان
 • موسسه انتشارات علمی
 • دانشگاه شیراز
 • دانشگاه تبریز
 • دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی
 • دانشگاه یزد
 • دانشگاه زنجان
 • دانشگاه امام حسین (ع)

نماد اعتماد الکترونیکی

اوقات شرعی


وضعیت آب و هوا


دیکشنری آنلاین
آمار بازدید کنندگان:


مباني فني و اجرايي حقوق شهري و منطقه‌اي در ايران

دكتر سيدعلي حسيني


سياست فرهنگي

دكتر نعمت‌اله فاضلي، مرتضي قليج


شبكه‌هاي عصبي مصنوعي در آب و هواشناسي

دكتر سيداسعد حسيني، ابراهيم مسگري، محمدرضا سالاري‌فنودي


واژه‌نامه علوم زمين

دكتر فريد مر


فرهنگ الفبايي الرائد عربي - فارسي جلد1 آ - س

جبران مسعود

دكتر رضا انزابي‌نژاد